Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zapraszamy na wyjątkowy festiwal

Integracja Ty i Ja 2021

Już w najbliższy wtorek (7 września) zapraszamy do kina STUDIO na kolejną odsłonę Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA. Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

A oto szczegółowy program pokazów:

18:00 - DATEK, reż. Tigran Metaks, Rosja 2021, 10 min (film fabularny z polskim lektorem)
Po kradzieży portfela główny bohater, kieszonkowiec, dowiaduje się, że jego ofiara ma dziecko z niepełnosprawnością. Decyduje się zwrócić portfel z gotówką, ale jego współpracownicy sprzeciwiają się pomysłowi...

18:10 - NA KRAWĘDZI, reż. Rina Papish, Izrael 2020, 50 min (film dokumentalny z polskim lektorem)
Niezwykła historia Avnera, mistrza w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom, obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

19:00 - ONDYNA, reż. Tomasz Śliwiński, wyst.: Bartosz Bielenia, Magdalena Koleśnik, Judyta Paradzińska, Polska 2019, 40 min (film fabularny)
Ondyna to mityczna nimfa wodna, która zakochała się w śmiertelniku. Był niewierny, więc rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak długo będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i umarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba zwana Klątwą Ondyny. Cezary mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa też mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie...

19:40 - OKO BOGA, reż. Igor Kawecki, Polska 2019, 17 min (film dokumentalny)
Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ulicy Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata – oko boga.

20:00 - RAJ, reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020, 20 min (film dokumentalny z polskim lektorem)
Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Tahy. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili, a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, obaj uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

20:20 - SPOJRZENIE, reż. Wonjin Kim, Korea Południowa 2020, 15 min (film fabularny z polskim lektorem)
Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Gdy je mija, dziecko wskazuje na leżący na podłodze pięćdziesięciodolarowy banknot i napięcie wzrasta. Wszyscy schylają się po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale żebrak wraca...