Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE

Organizowana od 1993 roku impreza ściąga do Opola wielu utalentowanych młodych wokalistów z najdalszych zakątków Polski.

Uczestnicy konkursu (oceniani w czterech kategoriach wiekowych) prezentują jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także specjalnie wyselekcjonowany, ambitny repertuar, na który nierzadko składają się utwory z tak różnorodnych gatunków, jak jazz, poezja śpiewana, klasyczny rock czy piosenka aktorska.

 

Koordynator imprezy: Mariusz Cisek

 

Uwaga!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o zmianie zasad kwalifikacji do 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2020.

Zmiana dotyczy wyłącznie mieszkańców województwa opolskiego, którzy zamierzali wziąć udział w eliminacjach wojewódzkich zaplanowanych na 27 marca (uczniowie klas VII-VIII), 17 kwietnia (uczniowie klas IV-VI) oraz 8 maja (uczniowie klas I-III).

Wyżej wymienieni uczniowie - zamiast w przesłuchaniach konkursowych "na żywo" - mogą wziąć udział w kwalifikacjach na podstawie nagrań, których szczegółowe zasady opisane są w rozdziale IV. regulaminu festiwalu (załącznik poniżej).

Natomiast wyniki przeprowadzonych 6 marca eliminacji wojewódzkich w kategorii uczniów szkół średnich i osób dorosłych zostaną ogłoszone - zgodnie z regulaminem - 22 maja na stronie www.mdk.opole.pl.