Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zimowe warsztaty ekologiczne

Zimowe warsztaty ekologiczne

Była to oferta warsztatów ekologicznych dla młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania w czasie ferii zimowych 2019 roku. Program warsztatów promował prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób teatralne i plastyczne działania edukacyjne z zakresu ekologii i segregacji odpadów oraz udowadniał, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi w tak istotnych tematach. Instruktorzy podejmowali istotne dla młodych ludzi tematy, pozwalając im mówić ze sceny o bliskich im sprawach. Odbyły się dwa tygodniowe turnusy w terminach od 28.01 do 01.02.2019 r. oraz od 04.02 do 08.02.2019 r.

Warsztaty były atrakcyjną ofertą dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzali ferie zimowe w swojej miejscowości. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracowali nad pokazami pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, muzycznej i plastycznej. Na koniec każdego turnus pokazy prezentowane były przed rodzicami i mieszkańcami Opola w salach widowiskowych  Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Warsztaty były dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogli podzielić się  doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni. Tematem warsztatów była przede wszystkim ekologia, segregacja odpadów i ochrona środowiska.

W ramach warsztatów odbyły się również:

  • spotkania i zabawy integracyjne,
  • spotkania z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu,
  • eksperymenty ekologiczne,
  • turniej wiedzy ekologicznej,
  • odwiedziny w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Rekrutacja przeprowadzona była wśród uczniów opolskich szkół podstawowych oraz uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, a także dla dzieci i młodzieży zainteresowanej tematem na podstawie ankiety.

Warsztaty odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00, w filii MDK przy ul. Targowej 12.