Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rodzinne warsztaty recyklingowe

Rodzinne warsztaty ekologiczne

Odbyły się rodzinne plastyczne warsztaty recyklingowe. To była niezwykła propozycja dla wszystkich, którym ochrona środowiska nie jest obca. Materiałów, które można było ponownie wykorzystać, w sposób twórczy i kreatywny było bardzo dużo. W okresie od marca do czerwca 2019 roku odbyły się inspirujące spotkania, dedykowane dzieciom i ich rodzicom, które przeniosły uczestników w magiczny świat, nadający rzeczom na pozór nieprzydatnym drugie imię.

Tematem warsztatów były:

EKOZABAWKI - tworzyliśmy recyklingowe i upcyklingowe lalki-motanki, a także kolorowe pacynki i maski. Nie zabrakło ciekawostek zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Mieliśmy okazję wybudować domki i samochody z kartonu. Warsztaty pomogły najmłodszym i rodzicom otworzyć wyobraźnię i kształtować pomysłowość, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zaplanowaliśmy liczne rozrywki, podczas których najmłodsi mogli odkryć w sobie twórczą osobowość. Wszyscy mogli tworzyć wyjątkowe zabawki z rzeczy, które nie są już użyteczne. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom już na wczesnym etapie ich edukacji, że przedmioty, które często traktujemy jako śmieci, mogą żyć drugim życiem i mieć nowe zastosowanie. Część wyjątkowych prac stworzonych została również z masy papierowej.

EKOBIŻUTERIA - uczestnicy zobaczyli, jak z rzeczy, które mieli w domu, można zrobić coś wyjątkowo pięknego i niepowtarzalnego. Dzieci i rodzice wykonywali recyklingowe i upcyklingowe naszyjniki, bransoletki, broszki.

EKODESIGN - podczas warsztatów stworzyliśmy recyklingowe elementy wystroju wnętrz: maski z plastikowej butelki, doniczki z puszek, lampiony ze słoików oraz "łapacze snów" z gałęzi wierzby.

EKOMYDEŁKA - wykonywano kolorowe mydełka o fantazyjnych kształtach i przyjemnych zapachach.