Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mały Opolanin

Mały Opolanin

Projekt edukacji regionalnej dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Uczestnicy projektu zwiedzają najciekawsze zakątki miasta, biorą udział w zajęciach muzealnych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i warsztatach artystycznych.

Poznają genealogię miasta, zabytki, historię, symbolikę, specyfikę Opola i regionu, jego wielokulturowość i osobliwości, ciekawostki z życia dawnych opolan oraz wiersze, piosenki i legendy związane z miastem.

Mają możliwość porównania warunków życia i zajęć dawnych i obecnych mieszkańców miasta.

Budują swój lokalny patriotyzm i więź z miejscem zamieszkania w oparciu o zdobyte wiadomości, własne działania i zabawy tematyczne.

 

Prowadzący zajęcia: Ewa Balas, Paulina Bilicz, Małgorzata Głowacka-Kubat (koordynatorka projektu), Kacper Gudzikowski, Katarzyna Lisiecka, Janusz Matlok, Anna Mulicka, Kamila Niemczycka, Marta Ossowska, Daria Pakosz, Maja Sierżyńska-Baranowicz, Dawid Zelek

 

Materiały video:

Mały Opolanin - wędrowanie na ekranie - odcinek 1.

Mały Opolanin - wędrowanie na ekranie - odcinek 2.

Mały Opolanin - wędrowanie na ekranie - odcinek 3.