Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Letnie warsztaty ekologiczne

Letnie warsztaty ekologiczne

Odbyły się warsztaty ekologiczne dla młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania w czasie letnich wakacji. Program warsztatów promował prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób teatralne i plastyczne działania edukacyjne z zakresu ekologii i segregacji odpadów. Udowadniał, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi tematów.

Warsztaty odbywały się w terminach:

  • 2 turnusy w okresie od 24.06 do 28.06.2019 roku,
  • 2 turnusy w okresie od 26.08 do 30.08.2019 roku.

Warsztaty były atrakcyjną ofertą dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzali wakacje w swojej miejscowości. Codziennie przez 5 dni w każdym turnusie uczestnicy projektu pracowali nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: teatralnej i plastycznej. Na koniec pokazy prezentowane były przed rodzicami uczestników projektu i mieszkańcami Opola w Sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Warsztaty były dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Tematem warsztatów była ekologia, segregacja odpadów i ochrona środowiska. Warsztaty odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00, w budynku głównym MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1.

W ramach warsztatów odbyły się również:

  • spotkania i zabawy integracyjne,
  • spotkania z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu,
  • eksperymenty ekologiczne,
  • turniej wiedzy ekologicznej,
  • odwiedziny w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
  • odwiedziny w Zakładzie Komunalnym Sp z o.o. w Opolu oraz skorzystaliśmy na miejscu ze ścieżki edukacyjnej dotyczącej ekologii,
  • wizyta na Wieży Piastowskiej w Opolu,
  • warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego.

Udział w warsztatach był bezpłatny, ale liczba miejsc była ograniczona. Nabór uczestników warsztatów odbywał się od 15 kwietnia do 20 czerwca 2019 roku, w godzinach od 8.00 do 18.00. Warunkiem udziału w rekrutacji było dostarczenie osobiście wykonanej pracy plastycznej pt. "Drugie życie śmieci" w formacie A3 lub A4. Technika wykonania pracy była dowolna. Pracę należało dostarczyć do sekretariatu MDK w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Powołana przez organizatora projektu komisja konkursowa dokonała oceny prac, a wykonawców prac zakwalifikowała do udziału w warsztatach.