Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Konkurs SŁOWEM I PIÓREM 2021 - werdykt jury

file

Zgodnie z zapowiedzią, przedstawiamy dziś werdykt jury konkursu SŁOWEM I PIÓREM 2021.

Jury w składzie: Tomasz Pilch, Adrian Gleń i Dariusz Kowcun, po dokonaniu oceny 44 nadesłanych prac konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w segmencie I – na wiersz, fraszkę, aforyzm lub hasło o tematyce „Dalej”:

w kategorii I (uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych) – nagroda dla Marty Bonk oraz wyróżnienie dla Michała Knopika;

w kategorii II (uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych) – bez nagród;

w kategorii III (uczniowie szkół średnich) – nagroda ex aequo dla Sandry Jaborskiej i Julii Smulskiej oraz wyróżnienie dla Wiktorii Czarneckiej;

w kategorii IV (osoby dorosłe) – nagroda dla Wiktorii Fili oraz wyróżnienia dla Aleksandry Bełkot, Bartosza Dłubały, Ewy Jowik i Aleksandry Paproty;

 

w segmencie II – na tekst piosenki o tematyce „Dalej”:

w kategorii I (uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych) – bez nagród (prac nie nadesłano);

w kategorii II (uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych) – nagroda dla Franciszka Gaja;

w kategorii III (uczniowie szkół średnich) – nagroda dla Dominiki Pauter;

w kategorii IV (osoby dorosłe) – nagroda ex aequo dla Tadeusza Charmuszki i Anny Piliszewskiej oraz wyróżnienie dla Wiesława Owerczuka.

 

Jury doceniło oryginalność wielu prac, jak również świadome poszukiwania inspiracji w tradycji. Jednocześnie zarekomendowało nagrodzone i wyróżnione prace do wydania w formie zbiorku. 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. O formie nagród i sposobie ich przekazania poinformujemy nagrodzonych już wkrótce.