Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Piosenkobranie 2021 - program festiwalu

Piosenkobranie (logo)

Już 20 czerwca (niedziela) odbędzie się 28. Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE 2021. Na scenie opolskiego Amfiteatru zaprezentuje się 63 młodych wokalistów z całego kraju. Ich występy oceni jury pod przewodnictwem Grażyny Łobaszewskiej.

Oto szczegółowy program festiwalu:

9.00-11.45 – rejestracja uczestników (Amfiteatr NCPP, ul. Piastowska 14a, wejście od ul. Barlickiego)

10.00-11.45 – próby akustyczne (dla chętnych)

12.00-14.00 – przesłuchania konkursowe dla uczestników kategorii 1. i 2.

13.00 – obiad dla uczestników kategorii 3. i 4. (restauracja „Cztery Pory Roku”, budynek Filharmonii Opolskiej, ul. Krakowska 24, wejście od ul. Mozarta)

14.30 – obiad dla uczestników kategorii 1. i 2. (restauracja „Cztery Pory Roku”, budynek Filharmonii Opolskiej, ul. Krakowska 24, wejście od ul. Mozarta)

15.00-17.30 – przesłuchania konkursowe dla uczestników kategorii 3. i 4.

17.30-19.00 – zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki (dla chętnych)

19.30-20.00 – ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród oraz występy laureatów

 

Uczestnicy konkursu będą prezentować swoje umiejętności wokalne w następującej kolejności:

 

KATEGORIA 1.

  1. Agata Griner (Landzmierz, woj. opolskie)
  2. Apolonia Jakubczyk (Kielce, woj. świętokrzyskie)
  3. Jan Jurczykowski (Łęczna, woj. lubelskie)
  4. Julia Kmiecik (Domaszczyn, woj. dolnośląskie)
  5. Paulina Knapik (Sarnów, woj. śląskie)
  6. Aleksandra Kopij (Wrocław, woj. dolnośląskie)
  7. Martyna Kubiak (Czechy, woj. łódzkie)
  8. Natalia Kubiś-Mroszczyk (Kolbuszowa, woj. podkarpackie)
  9. Amelia Mueller (Lipno, woj. wielkopolskie)
  10. Igor Pochwała (Kępa, woj. opolskie)
  11. Dawid Sklorz (Wojciechów, woj. opolskie)
  12. Hanna Sułkowska (Lubsko, woj. lubuskie)
  13. Misheel Tomaszewska (Słupsk, woj. pomorskie)
  14. Maja Walkiewicz (Lublin, woj. lubelskie)
  15. Nadia Wolner (Połomia, woj. śląskie)

 

KATEGORIA 2.

  1. Julia Bieniek (Bogucin, woj. lubelskie)
  2. Artur Droś (Srebrna Góra, woj. dolnośląskie)
  3. Nikola Fiedor (Jegłownik, woj. warmińsko-mazurskie)
  4. Kaja Grzelak (Ciechanów, woj. mazowieckie)
  5. Ada Jarek (Kalisz, woj. wielkopolskie)
  6. Magdalena Komarek (Mszana, woj. śląskie)
  7. Antonina Kraszewska (Cieszyn, woj. śląskie)
  8. Łukasz Kuźniar (Opole, woj. opolskie)
  9. Dominika Matysik (Lublin, woj. lubelskie)
  10. Dawid Nowak (Rybnik, woj. śląskie)
  11. Hanna Pułkownik (Stęszew, woj. wielkopolskie)
  12. Nina Romaszewska (Lublin, woj. lubelskie)
  13. Eliza Suzgun (Suchy Dwór, woj. dolnośląskie)
  14. Radosław Wilczok (Rydułtowy, woj. śląskie)
  15. Kinga Wylęgły (Lipinki Szlacheckie, woj. pomorskie)

 

KATEGORIA 3.

  1. Nikola Baran (Piwniczna-Zdrój, woj. małopolskie)
  2. Urszula Buba (Dylaki, woj. opolskie)
  3. Lena Frąk (Opole, woj. opolskie)
  4. Katarzyna Juruć (Grodziec, woj. opolskie)
  5. Amelia Kita (Ozimek, woj. opolskie)
  6. Nikola Kozioł (Gdańsk, woj. pomorskie)
  7. Weronika Kubiś (Cholewianka, woj. lubelskie)
  8. Zofia Lorenc (Bieruń, woj. śląskie)
  9. Sandra Michalak (Chocicza, woj. wielkopolskie)
  10. Natalia Płachetka (Zimna Wódka, woj. opolskie)
  11. Karolina Polak (Warzyce, woj. podkarpackie)
  12. Gabriela Stepnowska (Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie)
  13. Zofia Tyma (Złociewiec, woj. zachodniopomorskie) 
  14. Patrycja Zielińska (Piekary Śląskie, woj. śląskie)

 

KATEGORIA 4.

  1. Zofia Buchta (Opole, woj. opolskie)
  2. Aleksandra Certa (Gdynia, woj. pomorskie)
  3. Joanna Ciecholewska (Gdańsk, woj. pomorskie)
  4. Alicja Ciecierska (Warszawa, woj. mazowieckie)
  5. Maria Ciecierska (Warszawa, woj. mazowieckie)
  6. Oliwia Czarnota (Brzeg, woj. opolskie)
  7. Katarzyna Gromek (Zamość, woj. lubelskie)
  8. Kamil Kilian (Magnuszowice, woj. opolskie)
  9. Paweł Książek (Warszawa, woj. mazowieckie)
  10. Marta Majek (Warszawa, woj. mazowieckie)
  11. Jakub Maślak (Gdańsk, woj. pomorskie)
  12. Klaudia Pazdan (Opole, woj. opolskie)
  13. Julia Pszczoła (Żerdź, woj. pomorskie)
  14. Jagoda Rataj (Katowice, woj. śląskie)
  15. Magdalena Stefanowska (Łódź, woj. łódzkie)
  16. Ida Szebla (Stary Wielisław, woj. dolnośląskie)
  17. Małgorzata Sztandera (Trzebiatkowa, woj. pomorskie)
  18. Magdalena Tyrała (Kielce, woj. świętokrzyskie)
  19. Rafał Wieczorke (Dębowa, woj. opolskie)