Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wyjątkowa wystawa na opolskiej Pasiece

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu serdecznie zaprasza do plenerowej galerii NA PŁOCIE (ogrodzenie parku MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1) na wystawę zatytułowaną "500. rocznica pierwszego opłynięcia Ziemi".

Wystawa przybliża historię wyprawy morskiej Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano, będącej pierwszym opłynięciem Ziemi (1519-1522). Przedstawia fotografie okrętu Nao Victoria, będącego historyczną repliką jednego z okrętów biorących udział w tej wyprawie.

Replika Nao Victorii powstała z okazji Światowej Wystawy EXPO '92 w Sewilli, a ekspozycja została przygotowana przez hiszpańską Fundację Nao Victoria, we współpracy z Ambasadą Hiszpanii w Polsce oraz Turespaña.

Wystawę będzie można oglądać do 6 grudnia. Serdecznie zapraszamy!