Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wieczór z poezją i piosenką poetycką

Pokolenia poetów

Już w najbliższą sobotę (11 grudnia) zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu POKOLENIA POETÓW. Tym razem naszym gościem będzie Krzysztof Szeremeta, a oprawę muzyczną (piosenka poetycka) zapewni Grzegorz Grunwald.

Krzysztof Szeremeta (ur. 1990) – autor arkusza "Długi dystans" (2009), tomów poezji "Nowy dokument tekstowy" (2011) i "Czarne poszetki" (2019) oraz licznych publikacji czasopiśmienniczych. Pochodzi z Prudnika, mieszka w Krakowie. 

Grzegorz Grunwald (ur. 1969) – urodzony w Opolu kompozytor, akompaniator, nauczyciel, autor tekstów piosenek. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki poetyckiej. Posiada w dorobku dwie solowe płyty: "Mój przyjaciel cień" (2017), nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków, oraz "Pielgrzym – Cyprian Kamil Norwid w pieśniach" (2019), zawierającą utwory skomponowane przez siebie do wierszy Poety, nagraną tylko z akompaniamentem gitary. Ponadto wokalista, gitarzysta i lider blues-rockowego zespołu ROOSTER, z którym wydał także dwie płyty: "Prosty plan" (2011) i "Heavy Blues" (2014).

Spotkanie, które poprowadzi Witold Sułek, będzie transmitowane na facebookowym profilu MDK. Początek transmisji o godzinie 18.00.

Serdecznie zapraszamy!