Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nie żyje Piotr Skrzypiec

Piotr

Nie możemy w to uwierzyć... Jeszcze tydzień temu siedział przy pianinie, akompaniując jak zwykle swoim uczennicom podczas ich debiutanckich recitali. Dziś w nocy odszedł na zawsze...

Z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu związany był od równo trzydziestu lat. 

Wraz z żoną Małgosią założył i prowadził Studio Piosenki DEBIUT, którego wychowankowie regularnie zdobywali laury na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach wokalnych. Był także twórcą Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego i - przez ponad dwie dekady - kierownikiem Pracowni Muzycznej MDK. Cyklicznie organizował przeglądy amatorskiej twórczości muzycznej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej, Festiwal Piosenki Przedszkolnej czy Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne. Jako wybitny pianista jazzowy i niezrównany aranżer, przygotował muzycznie dziesiątki wspaniałych koncertów, pomagając młodym wokalistom w stawianiu pierwszych kroków na zawodowej scenie. To dzięki Niemu wielu z nich z pięknej pasji uczyniło swój zawód i pomysł na życie. Za swoje zawodowe dokonania dwa lata temu otrzymał Nagrodę Miasta Opola dla Animatorów Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury. 

Ale przede wszystkim był cudownym, ciepłym Człowiekiem, pełnym empatii i otwartości, świetnym Kumplem.

Brakuje słów, by wyrazić, jak bardzo będzie Go nam brakować...

 

Małgosiu, Agnieszko, Krzyśku - dzielimy Wasz ból i całym sercem jesteśmy z Wami.

 

Przyjaciele z MDK

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 12.00 w starej kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Opolu-Półwsi.