Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Tomasz Różycki gościem cyklu Pokolenia Poetów

Tomasz Różycki

Już w najbliższą sobotę (21 maja) zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu POKOLENIA POETÓW. Tym razem naszym gościem będzie Tomasz Różycki, a oprawę muzyczną (piosenka poetycka) zapewni Sławomir Kusz z zespołem.

Tomasz Różycki (ur. 1970) – poeta, eseista, tłumacz z języka francuskiego, wykładowca akademicki. Laureat Nagrody Kościelskich 2004 za poemat "Dwanaście stacji". Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike - za "Dwanaście stacji" (2005) oraz "Kolonie" (2007). Nominowany również do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom "Litery" (2017).

Sławomir Kusz (ur. 1972) – autor, kompozytor i wykonawca piosenek autorskich z kręgu piosenki literackiej. Laureat wielu festiwali, m.in. łódzkiej "Yapy", warszawskiego "Tartaku", biłgorajskich "Spotkań z poezją", kędzierzyńskich "Wrzosowisk", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Festiwalu Młodych Kompozytorów "Smak" w Myśliborzu, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie i wielu innych.

Spotkanie, które poprowadzi Witold Sułek, odbędzie się w filii MDK przy ul. Targowej 12. Początek o godzinie 18.00.

Wydarzenie będzie również transmitowane w naszych mediach społecznościowych: na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Serdecznie zapraszamy!