Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Piosenkobranie 2022 - werdykt jury

Piosenkobranie

Znamy już laureatów 29. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2022, jaki odbył się w minioną niedzielę (8 maja) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 44 młodych wokalistów, wyłonionych w drodze eliminacji spośród prawie 200 kandydatów.

Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska (przewodnicząca), Natalia Zastępa, Jarosław Kubów „Jarecki” i Dariusz Romanowski, po wysłuchaniu 44 uczestników konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych):

I nagroda – Natan Gryga (Brzeźno, woj. łódzkie) za wykonanie piosenki „Pół kroku stąd”
II nagroda – Karolina Musialik (Miasteczko Śląskie, woj. śląskie) za wykonanie utworu „Piosenka o muzyce”
III nagroda – Liwia Dziedzicka (Legnica, woj. dolnośląskie) za wykonanie piosenki „Za duża, za mała”       

                  

w kategorii II (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych):

I nagroda ex aequo – Małgorzata Antosik (Żórawina, woj. dolnośląskie) za wykonanie piosenki „Tutaj jestem” oraz Piotr Klima (Katowice, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Sen motyla”
II nagroda – Lena Oczniew (Gościno, woj. zachodniopomorskie) za wykonanie piosenki „Nie kłami”
III nagroda – Magdalena Komarek (Mszana, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Hit”
wyróżnienia – Szymon Chatała (Rzuchowa, woj. małopolskie) za wykonanie piosenki „Leć, muzyczko” oraz Filip Robak (Wojkowice Kościelne, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Kołysanka dla mamy”

 

w kategorii III (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych):

I nagroda – Amelia Kita (Antoniów, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Liczy się tylko to”
II nagroda – Wiktoria Przęczek (Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie) za wykonanie piosenki „Czarne słowa”
III nagroda – Lena Sikora (Szczecin, woj. zachodniopomorskie) za wykonanie piosenki „Żyj, mój świecie”
wyróżnienie – Krzysztof Pawlus (Sarny Wielkie, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Ziemio dobra, ziemio stara”

 

w kategorii IV (uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe):

I nagroda – nie przyznano
II nagroda – Klaudia Janicka (Skrzypiec, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „W deszczu maleńkich, żółtych kwiatów”
III nagroda – Agnieszka Poremba (Głogówek, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Dla Ciebie”
wyróżnienie – Gabriela Tomaka (Jasionka, woj. podkarpackie) za wykonanie piosenki „Ucisz serce”

 

Nagroda Specjalna za wybitne warunki głosowe, w postaci 8-godzinnej profesjonalnej sesji nagraniowej w legendarnym Studiu „M” Radia Opole:
Katarzyna Woźnicka (Kłodzko, woj. dolnośląskie)

 

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!