Piosenkobranie 2022 - werdykt jury

Piosenkobranie

Znamy już laureatów 29. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2022, jaki odbył się w minioną niedzielę (8 maja) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 44 młodych wokalistów, wyłonionych w drodze eliminacji spośród prawie 200 kandydatów.

Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska (przewodnicząca), Natalia Zastępa, Jarosław Kubów „Jarecki” i Dariusz Romanowski, po wysłuchaniu 44 uczestników konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych):

I nagroda – Natan Gryga (Brzeźno, woj. łódzkie) za wykonanie piosenki „Pół kroku stąd”
II nagroda – Karolina Musialik (Miasteczko Śląskie, woj. śląskie) za wykonanie utworu „Piosenka o muzyce”
III nagroda – Liwia Dziedzicka (Legnica, woj. dolnośląskie) za wykonanie piosenki „Za duża, za mała”

w kategorii II (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych):

I nagroda ex aequo – Małgorzata Antosik (Żórawina, woj. dolnośląskie) za wykonanie piosenki „Tutaj jestem” oraz Piotr Klima (Katowice, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Sen motyla”
II nagroda – Lena Oczniew (Gościno, woj. zachodniopomorskie) za wykonanie piosenki „Nie kłami”
III nagroda – Magdalena Komarek (Mszana, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Hit”
wyróżnienia – Szymon Chatała (Rzuchowa, woj. małopolskie) za wykonanie piosenki „Leć, muzyczko” oraz Filip Robak (Wojkowice Kościelne, woj. śląskie) za wykonanie piosenki „Kołysanka dla mamy”

w kategorii III (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych):

I nagroda – Amelia Kita (Antoniów, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Liczy się tylko to”
II nagroda – Wiktoria Przęczek (Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie) za wykonanie piosenki „Czarne słowa”
III nagroda – Lena Sikora (Szczecin, woj. zachodniopomorskie) za wykonanie piosenki „Żyj, mój świecie”
wyróżnienie – Krzysztof Pawlus (Sarny Wielkie, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Ziemio dobra, ziemio stara”

w kategorii IV (uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe):

I nagroda – nie przyznano
II nagroda – Klaudia Janicka (Skrzypiec, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „W deszczu maleńkich, żółtych kwiatów”
III nagroda – Agnieszka Poremba (Głogówek, woj. opolskie) za wykonanie piosenki „Dla Ciebie”
wyróżnienie – Gabriela Tomaka (Jasionka, woj. podkarpackie) za wykonanie piosenki „Ucisz serce”

Nagroda Specjalna za wybitne warunki głosowe, w postaci 8-godzinnej profesjonalnej sesji nagraniowej w legendarnym Studiu „M” Radia Opole:
Katarzyna Woźnicka (Kłodzko, woj. dolnośląskie)

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!