Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Od dziś w Opolu niezwykła wystawa!

Uśmiech Świata w Opolu

Miasto Opole i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do obejrzenia wystawy "Uśmiech Świata", w ramach której prezentowane są 33 wielkoformatowe fotografie autorstwa znanej podróżniczki i Honorowej Obywatelki Miasta Opola - Elżbiety Dzikowskiej.

Sztuka fotograficzna polskiej podróżniczki skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością, szacunkiem dla innych od nas ludzi.

Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej "Uśmiech Świata" pisał: "Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię."

Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z fotografią w tak pozytywny sposób ukazującą świat, niosącą, oprócz walorów artystycznych, ważne przesłanie uwrażliwienia społeczeństwa na sprawy różnorodności kulturowej, tolerancji i pokoju, będzie niezapomnianym wydarzeniem w życiu mieszkańców Opola w tych trudnych i niespokojnych czasach.

Wystawę "Uśmiech Świata" można oglądać do 26 maja (czwartek) w plenerowej Galerii NA PŁOCIE, czyli na ogrodzeniu parku MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1.

Serdecznie zapraszamy!