Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nudne filmy? Na pewno nie u nas!

Zero Nudy 2023

Już po raz trzynasty Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i firma Vip Car zapraszają na Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży ZERO NUDY. Tegoroczna edycja imprezy potrwa od 25 do 29 września, a jej specjalnymi gośćmi będą dwie legendy polskiego kina: Anna Nehrebecka i Olgierd Łukaszewicz.

Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć wiele interesujących produkcji, w tym kilka takich, które nigdy dotąd nie gościły na ekranach opolskich kin. Prezentowane w ramach konkursu filmy oceni dziecięco-młodzieżowe jury, które najlepszemu z nich przyzna nagrodę Różowe Okulary.

Festiwalowi towarzyszy ogólnopolski konkurs komiksowy „Tytus, Romek i A’Tomek kontra sztuczna inteligencja”, organizowany z okazji 100. rocznicy urodzin znakomitego rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela), a także – jak co roku – akcja profilaktyczna „Bezpieczna droga do kina”, w ramach której uczniowie otrzymają odblaskowe gadżety.

Przypominamy, że festiwal jest imprezą non profit, a wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w jego ramach jest bezpłatny (darmowe wejściówki dostępne są w sekretariacie MDK).

Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej www.zeronudy.pl, na której można zapoznać się z przebiegiem poprzednich edycji festiwalu.

Serdecznie zapraszamy!


* * *

Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków budżetowych Miasta Opola oraz środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych, uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.