Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Europejskie Dni Dziedzictwa w opolskim MDK

EDD 2023

Już w najbliższy wtorek (12 września) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023.

O godzinie 19:00 w sali kinowej MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1 odbędzie się projekcja dwóch odcinków cyklu filmowego „Śląskie kobiety w powstaniach i plebiscycie” oraz pogadanka na temat zachowanego do dzisiaj dziedzictwa naszych babć i prababć.

Opowieści zaproszonych gości przybliżą spuściznę naszych przodków poprzez różne aspekty działalności kobiet na Śląsku. Jako ilustracja spotkania posłuży część kolekcji strojów śląskich z wystawy „Chwycić za serce”. 

Wydarzenie jest współorganizowane przez Instytut Śląski, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i Stowarzyszenie Wsi Bogacica „Bogatalanta”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!