Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Piosenkobranie 2019 - werdykt jury

16-letnia Urszula Szumska z Kielc zdobyła Grand Prix 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2019, jaki odbył się w ostatnią niedzielę (9 czerwca) w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

W konkursie zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 63 młodych wokalistów.

Jury w składzie: Jarosław Wasik (przewodniczący), Magdalena Krzemień i Piotr Furtas, po wysłuchaniu 62 uczestników konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych):

I nagroda – Ada Jarek (Kalisz) za wykonanie piosenki „Gdy wywraca się twój świat”
II nagroda – Marta Gołębiowska (Wrocław) za wykonanie piosenki „Był sobie strach”
III nagroda – Marlena Młyńska (Jordanów Śląski) za wykonanie piosenki „Blues bujany”
wyróżnienia: Barbara Kuśmińska (Komprachcice) za wykonanie piosenki „Życzenie na dziś” oraz Witold Piasecki (Racibórz) za wykonanie piosenki „Kto się czubi, ten się lubi”              

w kategorii II (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych):

I nagroda – Paweł Szymański (Aleksandrów Łódzki) za wykonanie piosenki „Gwiazdy”
II nagroda – Amelia Kita (Ozimek) za wykonanie piosenki „Gdzieś tam za tęczą”
III nagroda – Natalia Kosmowska (Opatkowice) za wykonanie piosenki „Co mi Panie dasz”
wyróżnienia: Martyna Antoniewicz (Opole) za wykonanie piosenki „Był raz pewien pan”, Katarzyna Juruć (Grodziec) za wykonanie piosenki „Chłopak z drewna” oraz Franciszek Patryn (Świdnica) za wykonanie piosenki „Imię deszczu”

w kategorii III (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów):

I nagroda – Jagoda Rataj (Katowice) za wykonanie piosenki „Pali się”
II nagroda – Julia Palmowska (Bilcza) za wykonanie piosenki „Tango Tandresse”
III nagroda – Martyna Stefańska (Okrzyce) za wykonanie piosenki „Nie wiem, czym jest miłość”
wyróżnienia: Natalia Asman (Strzeleczki) za wykonanie piosenki „Dobrą być nie popłaca” oraz Klaudia Janicka (Prudnik) za wykonanie piosenki „Dziewczyński spacer”

w kategorii IV (uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe):

I nagroda – Maja Myśliwiec (Łambinowice) za wykonanie piosenki „Jestem chora”
II nagroda – Wojciech Stefanowski (Wrocław) za wykonanie piosenki „Sznurki władzy”
III nagroda – Izabela Drogosz (Zagnańsk) za wykonanie piosenki „Lizbona, Rio, Hawana”
wyróżnienia: Magdalena Pohlmann (Pietraszyn) za wykonanie piosenki „Tańczące Eurydyki” oraz Jerzy Sadłoń (Tułowice) za wykonanie piosenki „Pod niebem pełnym cudów”

Grand Prix Festiwalu oraz nagroda specjalna w postaci 8-godzinnej sesji nagraniowej w legendarnym Studiu „M” Radia Opole: 

Urszula Szumska (Kielce) za wykonanie piosenki „Poranne łzy”.

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!