Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Kino Studio

Przesłuchanie

reżyseria: Ina Weisse
obsada: Nina Hoss, Simon Abkarian, Jens Albinus
gatunek: dramat psychologiczny
produkcja: Niemcy 2019
czas trwania: 90 min
nagrody: Srebrna Muszla dla najlepszej aktorki na MFF w San Sebastian oraz nagroda dla najlepszej aktorki na MFF w Sztokholmie

Anna Bronsky jest nauczycielką gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Jest żoną muzyka i matką 10-letniego Jonasa. Podczas corocznych egzaminów rekrutacyjnych nauczycielka fascynuje się talentem Alexandra, który kandyduje do szkoły. Pomimo sprzeciwu innych nauczycieli, Anna postanawia przygotować go do egzaminów pośrednich. Odkrywa w nim wielki talent i każdą chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom. Tym samym zaniedbuje swoją rodzinę, która nie może na nią liczyć. Presję Anny wzmaga jej przyjaciel i jednocześnie kochanek, który zaprasza ją do wspólnego występu w kwintecie. Podczas koncertu kobieta wypada fatalnie. Po tym katastrofalnym wydarzeniu Anna skupia się tylko na swoim uczniu. W dniu egzaminu dochodzi do tragedii…

ZWIASTUN

data: 11 marca (czwartek)
godziny seansów: 18.00 i 20.30
bilety: 10 zł

 


 

Babyteeth

reżyseria: Shannon Murphy
obsada: Eliza Scanlen, Toby Wallace, Essie Davis, Ben Mendelsohn
gatunek: komediodramat
produkcja: Australia 2019
czas trwania: 120 min
nagrody: 9 nagród Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz) oraz 2 nagrody specjalne i nagroda im. Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski na MFF w Wenecji

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

ZWIASTUN

data: 18 marca (czwartek)
godziny seansów: 18.00 i 20.30
bilety: 10 zł

 


 

Higiena małżeńska

reżyseria: Wolf Junger
gatunek: dokument
produkcja: Austria 1922
czas trwania: 61 min

Film edukacyjny, który ujawnia więcej o okresie, w którym powstał, niż wiele dokumentów pisanych. Opiera się na ideach wiedeńskiego eksperta ds. zdrowia, Juliusa Tandlera, związanych z powołaniem ośrodka poradnictwa małżeńskiego. Jego założeniem było, że kluczem do szczęśliwego małżeństwa jest zdrowie partnerów, a także wychowanie przedmałżeńskie oparte na pięciu zasadach: 1. Żenić się mogą tylko osoby zdrowe; 2. Potajemna choroba jest przestępstwem; 3. Płeć nie może być tajemnicą; 4. Ciąża i poród to święte wydarzenia naturalne; 5. Szczęście w małżeństwie to zdrowe dzieci. Film przenosi widzów w lata dwudzieste, kiedy teorie eugeniczne znalazły podatny grunt, jak pokażą przyszłe wydarzenia polityczne. Do zilustrowania tematu wykorzystano specjalnie opracowane animacje. Film pokazywano publiczności w ramach szeroko zakrojonego programu edukacji zdrowotnej w latach dwudziestych XX wieku.

data: 19 marca (piątek)
godzina: 18.00
bilety: wstęp wolny

 


 

Nie tak miało być

reżyseria: Amanda Kernell
obsada: Ane Dahl Torp, Sverrir Gudnason, Tintin Poggats Sarri
gatunek: dramat
produkcja: Szwecja 2020
czas trwania: 94 min
nagrody: 3 Złote Żuki - nagrody Szwedzkiej Akademii Filmowej (za najlepszą reżyserię, zdjęcia i główną rolę kobiecą)

Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam.

ZWIASTUN

data: 25 marca (czwartek)
godziny seansów: 18.00 i 20.30
bilety: 10 zł

 


 

Arab Blues

reżyseria: Manele Labidi
obsada: Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled
gatunek: komedia
produkcja: Tunezja 2019
czas trwania: 88 min
nagrody: nominacja do Cezara za najlepszy debiut reżyserski

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość.

ZWIASTUN

data: 1 kwietnia (czwartek)
godziny seansów: 18.00 i 20.30
bilety: 10 zł