Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Chór "LEGENDA"

Chór kameralny LEGENDA

Założony przez Elżbietę i Alfreda Willimów kameralny zespół wokalny a cappella, wykonujący muzykę wybitnych kompozytorów różnych epok, od renesansu po współczesność.

Zespół tworzą dorośli miłośnicy muzyki klasycznej, zafascynowani śpiewem chóralnym, posiadający elementarne przygotowanie muzyczne, niezbędne do wykonywania arcydzieł muzyki klasycznej.

 

Prowadząca zajęcia: Elżbieta Willim *

 

* absolwentka Akademii Muzycznych w Katowicach i Bydgoszczy (podyplomowe studium dyrygenckie), nauczycielka fortepianu i teorii w szkolnictwie artystycznym, dyrygentka zespołów i chórów (m.in. chóru Filharmonii Opolskiej i chóru Schola Cantorum Opoliensis LEGENDA), konsultantka i jurorka międzynarodowych konkursów chóralnych; w swoim zawodowym dorobku ma nagrania radiowe i płytowe, nagrody dyrygenckie i odznaczenia państwowe (m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski)