Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Uwaga, wolontariusze WOŚP!

Jurek Owsiak

Działający w MDK opolski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca do zapoznania się z listem Jurka Owsiaka skierowanym do wszystkich tegorocznych wolontariuszy.

Moi Drodzy,

bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Wczoraj na swoim Facebook’u napisałem słowa poparcia dla wprowadzonych rozwiązań dotyczących koronawirusa, ale także napisałem prośbę do Was, abyście byli w pogotowiu pomagając ludziom, którzy tej pomocy będą potrzebowali najbardziej.

Myślę tutaj o ludziach w podeszłym wieku, samotnych, którym możecie pomóc - przykładowo robiąc zakupy, a przez to wysłać w ich stronę sygnał, że nie są osamotnieni.

Ogłaszajcie się lokalnie, na Facebooku lub w inny skuteczny sposób. Niech ta Wasza obecność będzie ofertą ze sposobem kontaktu do Was, aby z tej pomocy można było skorzystać.

Działajcie w ramach istniejących dzisiaj możliwości - bezpiecznie dla wszystkich - organizujcie taką pomoc. Ktoś z domu - internetowo - może poprowadzić całą „logistykę". Może to być wysłanie gdzieś - kogoś, albo złożenie zamówienia w czyimś imieniu. Możecie zrobić komuś zakupy - przy okazji swoich, a potem zostawić je „pod drzwiami". Możliwości jest mnóstwo - rozejrzyjcie się wokół siebie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dwa tygodnie kwarantanny dla uczniów/studentów to nie jest rozwiązanie dla epidemii. To może być równie dobrze miesiąc, czy dwa miesiące. Spróbujmy pomóc, dzielmy się swoimi doświadczeniami, zróbmy to jak najlepiej.

Bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie,
Jurek