Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Już wkrótce 28. Finał WOŚP!

12 stycznia (niedziela) - już po raz dwudziesty ósmy - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się rekordowa liczba prawie czterystu wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe z placu Wolności wystartuje 8. Opolski Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ. Biegacze będą musieli pokonać jedną z dwóch tras (5,2 km lub 2,5 km), których meta ulokowana będzie przed wejściem do Amfiteatru NCPP.

Ponadto, mieszkańcy Opola będą mogli wziąć udział w ŚCISKAWIE, czyli biciu rekordu w liczbie osób mieszczących się w obrębie wielkiego serca (o 14.00 na Rynku), a także w rodzinnych warsztatach artystycznych zorganizowanych w ramach STREFY DZIECIAKA (od 15.00 do 17.30 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich).

O godzinie 14.30 na opolskim Rynku rozpocznie się KONCERT FINAŁOWY, w którym wystąpią: laureaci Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, Chór Politechniki Opolskiej oraz zespoły REBELIANCI i SARI SKA BAND. 

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie laserowe ŚWIATEŁKO DO NIEBA, a tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół BIG CYC. 

W programie tegorocznego Finału znajdą się również:

  • STREFA MOTO (na Rynku),
  • STREFA REKREACJI (na placu przez galerią Solaris),
  • REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU (na parterze galerii Solaris),
  • impreza pn. DIAMENTOWY KOLCZYK DLA WOŚP (plac przed Przychodnią NZOZ "ZWM-Malinka" obok pawilonu Skaut).

oraz wiele innych atrakcji (szczegóły na plakacie imprezy - w załączniku poniżej).

Serdecznie zapraszamy!