Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Biesiaduj z Grotowskim

Biesiada Teatralna 2022 (plakat)

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe wydarzenie! W dniach 23-25 czerwca (czwartek-sobota) w filii MDK przy ul. Targowej 12 odbędzie się Biesiada Teatralna "W poszukiwaniu Grotowskiego". A oto szczegółowy program imprezy:

23 czerwca (czwartek) 

godz. 11.00-14.00
warsztat „Istniejemy w istnieniu innych”

prowadzenie: Aleksandra Kugacz-Semerci i Mertcan Semerci 

godz. 19.00
spektakl „Trociny”

Jestem komiwojażerem zbędności. Zmielony razem z życiem, jak pies z budą, z której boi się wyjść. Zmielony razem z wagonami lat, przedziałami spraw, miejscówkami spotkań, podgłówkami słów.
wykonanie: Davit Baroyan
tekst na podstawie książki Krzysztofa Vargi „Trociny”
współpraca inscenizacyjna: Jarosław Fret
realizacja dźwięku i oświetlenia: Paweł Nowak, Maciej Mądry
producent: Instytut Grotowskiego

 

24 czerwca (piątek)

godz. 15.00-18.00
warsztat „Energia głosu i ciała”
prowadzenie: Davit Baroyan 

godz. 19.00
spektakl „Nikt (nie) spotyka Nikogo”
Gdzie naprawdę kończy się człowiek? Czy tam, gdzie zaczyna się drugi? Czy dla potwierdzenia i niejako urzeczywistnienia własnej tożsamości potrzebny jest nam inny, stale obecny człowiek, który jest świadkiem naszej egzystencji, naszego umierania i zapominania? 
koncepcja i wykonanie: Aleksandra Kugacz-Semerci, Mertcan Semerci
reżyseria: Jarosław Fret
współpraca reżyserska: Kamila Klamut
tekst inspirowany jest dramatem Petera Asmussena „Nikt nie spotyka nikogo” w przekładzie Pawła Partyki
producent: Instytut Grotowskiego

 

25 czerwca (sobota)

godz. 19.00
spektakl „ZEN-IT”

Kryzys. Zmiana. Wpadka. Córka tatka ma 24 latka, ciążę, brak studiów i brak pieniędzy. Konieczność powrotu. Do domu ojca, w którym za ścianą jej pokoju codziennie borował ludzkie zęby. Powrót do wspomnień, snów, wyobrażeń. Ona obserwuje z poziomu terrarium, w którym ojciec zamykał rybiki. Te robaki, co przetwarzają celulozę na biopaliwo, co miały uchronić świat przed katastrofą. Obserwuje ojca, matkę i siebie sprzed lat. Poznaje swoje wewnętrzne dziecko. Trochę ludzkie, trochę nie ludzkie, ale jakieś takie bardziej zdolne do odczuwania. Ingeruje. Jeb. Prowokacja, kulminacja, katastrofa. Gdy już nie wiesz, co zrobić, musisz odpuścić. ZEN_IT.
wykonanie:
Teatr Robimy - kolektyw teatralny stworzony przez studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu
obsada: córka - Paulina Sajda, ojciec - Mateusz Wierzbicki, pani z MOPS-u - Magdalena Malik, pacjent - Jakub Pewiński, Joanna - Monika Jarosińska
reżyseria: Paulina Prokopiuk
tekst: Karolina Fortuna
muzyka: Stanisław Leśniewski
scenografia: Łukasz Wójtowicz
światło: Wojciech Kałuża
kostiumy: Magdalena Malik
inspicjent: Monika Kołodziejska
tutor: Wojciech Faruga

 

Na wszystkie spektakle wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 510 048 362.
Serdecznie zapraszamy!