Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Tak grała Orkiestra w Opolu!

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opolanie po raz kolejny pokazali swoje wielkie serce dla chorych dzieci, wspierając cel tegorocznej zbiórki kwotą prawie 416 tysięcy złotych! Pięknie dziękujemy!!!

Podczas opolskiego Finału kwestowało 286 wolontariuszy. Można ich było spotkać nie tylko na terenie całego Opola, ale także w Komprachcicach, Zawadzie i Głubczycach. Do puszek wolontariuszy wpadło 342.807,44 zł oraz waluty obce i biżuteria.

Do kwestowania, jak co roku, dołączyły opolskie firmy, stawiając puszkę w swoich siedzibach i lokalach. Wpłat można było również dokonywać za pośrednictwem tzw. eSkarbonki (puszki online), zakładanej indywidualnie przez wolontariuszy. Dochód z opolskich eSkarbonek zasilił konto WOŚP kwotą 33.326 zł.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, koncert finałowy odbył się tym razem bez udziału publiczności, w sali widowiskowej MDK przy ulicy Targowej. W transmitowanym online koncercie wystąpiły młode opolskie talenty - uczestnicy telewizyjnego show muzycznego "The Voice of Poland": Ania Malek, Monika Morka, Michał Bober, Jędrek Skiba i Łukasz Szuba.

Najmłodsi opolanie mogli wziąć udział w wirtualnych warsztatach artystyczno-kulinarnych, a punktualnie o godzinie 20.00 w parku MDK, w kameralnym gronie wolontariuszy i z wykorzystaniem jedynie zimnych ogni i flar, rozbłysło symboliczne "Światełko do nieba".

W ramach Finału wystartował też nietypowy (bo indywidualny) 9. Opolski Bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział 300 zawodniczek i zawodników. Trasa o długości 5,4 km zaczynała się na placu Wolności i prowadziła poprzez wyspę Bolko i Park Nadodrzański do mety usytuowanej na parkingu opolskiego Amfiteatru. Wszystkie opłaty startowe wniesione przez biegaczy (w sumie 8.460 zł) również zasiliły konto WOŚP.

Cały czas można jeszcze wesprzeć Finał poprzez licytacje w serwisie aukcyjnym Allegro. Do wylicytowania są m.in.: zaproszenie dla dwóch osób na 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki wraz ze statuetką opolskiej Karolinki, bilet całoroczny na wszystkie mecze Odry Opole, Gwardii Opole i Kolejarza Opole w sezonie 2021/2022, sukienka Justyny Steczkowskiej, scenariusz pierwszego odcinka serialu „Szadź” oraz pochodzący z niego naszyjnik Serafina. Te i inne aukcje dostępne są pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/OPOLE-WOSP. We wtorkowe południe łączna kwota zakończonych i trwających licytacji wynosiła już około 32.000 zł. Przypominamy, że aukcje potrwają jeszcze od 2 do 9 dni. Serdecznie zapraszamy!

A na koniec - wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy. Byliście wspaniali! Czekamy na Was w przyszłym roku!

Dziękujemy również tym, którzy ich wsparli - właścicielom i pracownikom opolskich piekarni, barów i restauracji. Dzięki Waszej pomocy, wolontariuszom nie straszny był mróz i całodzienne kwestowanie. Raz jeszcze wielkie dzięki!

I pamiętajcie, że gramy do końca świata... i o jeden dzień dłużej!

 

Fotorelację z imprezy można znaleźć w zakładce FOTOGALERIE. Zapraszamy!