Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ruszają Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uwaga, nauczyciele! Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w kinie Studio w opolskim MDK.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program edukacji filmowej, organizowany już po raz czternasty. Zakłada comiesięczne (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych (przedszkole, SP 1-3, SP 4-6, SP 7-8, szkoła ponadpodstawowa). Jest powiązany z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak pracujemy z filmem? Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję wprowadzającą w temat filmu, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne).

Udział w programie jest odpłatny. Cena biletu na pojedynczy seans wynosi 9 zł od ucznia, natomiast koszt karnetu (na 7 filmów) to 55 zł.

Nabór do programu 2019/20 potrwa do 4 października 2019. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Serdecznie zapraszamy!