Już wkrótce 31. Finał WOŚP!

WOŚP 2023

W niedzielę 29 stycznia - już po raz trzydziesty pierwszy - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!", a zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na diagnostykę zakażeń i leczenie sepsy.

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się 350 wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe z placu Wolności wystartuje 11. Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą", którego meta ulokowana będzie przed wejściem do Amfiteatru NCPP.

Od 13.00 do 17.00 na opolskim Rynku będzie można oddać krew w Krwiobusie, obejrzeć symulacje wypadków samochodowych i pokazy ratownictwa medycznego, podziwiać zabytkowe pojazdy, wspólnie zatańczyć zumbę i salsę, a także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Najmłodsi mieszkańcy Opola będą mogli zrobić sobie zdjęcie z alpakami i pogłaskać te miłe zwierzęta (o 14.00 do 16.00 w parku MDK) oraz wziąć udział w rodzinnych warsztatach artystycznych (od 15.00 do 17.00 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich - obowiązkowe zapisy w sekretariacie MDK).

O godzinie 14.30 na opolskim Rynku rozpocznie się koncert finałowy, w którym wystąpią: laureaci 26. Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Bartas Szymoniak, Chór Politechniki Opolskiej, projekt muzyczny "Bunt w muzyce rockowej lat 80." oraz zespoły EXCESS i RASTAFAJRANT.

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie laserowe "Światełko do nieba", a pół godziny później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół ŁZY

W programie niedzielnego Finału znajdą się również:

• wspólne morsowanie (od 10.30 do 12.30 na kąpielisku BOLKO),
  • spektakle dla dzieci w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora: "Prastare opowieści" (o 11.00 na Małej Scenie) i "Królowa Śniegu" (o 11.30 na Dużej Scenie),
  • średniowieczny pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznych WIWERN (od 15.00 do 17.00 na skwerze przed Zamkiem Górnym),
  • fireshow Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA (o 17.00 na schodach przed kościołem "Na Górce"),
  • mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od 10.00 do 13.00 na placu Jana Pawła II),
  • spotkanie z poetką Janiną Suchorowską połączone z aukcją obrazów i przedmiotów przekazanych przez czytelników, z kiermaszem książek, wypieków i szczepek roślin, a także z warsztatami plastycznymi i rękodzieła artystycznego (od 12.00 do 15.00 w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bielskiej 1),
  • Moto-WOŚP, czyli pokaz samochodów rajdowych i specjalistycznych (od 10.00 do 15.00 na parkingu przed Centrum Handlowym KAROLINKA),
  • humanoidalny robot Kelner Lucky kwestujący dla WOŚP (od 12.00 do 17.00 w Centrum Handlowym KAROLINKA),
  • strzyżenie, golenie i stylizacja fryzur w wykonaniu medalistów mistrzostw Polski i świata za datek do puszki WOŚP (od 12.00 do 19.00 w Centrum Handlowym SOLARIS),
  • finał rozgrywek e-sport (od 9.00 do 14.30 w opolskim oddziale TEB Edukacja, ul. Krakowska 45-46).

Ponadto, przez cały tydzień poprzedzający niedzielny Finał odbędzie się w Opolu wiele innych wydarzeń, w czasie których będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (szczegóły na plakacie - w załączniku poniżej).