Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Już wkrótce 31. Finał WOŚP!

WOŚP 2023

W niedzielę 29 stycznia - już po raz trzydziesty pierwszy - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!", a zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na diagnostykę zakażeń i leczenie sepsy.

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się 350 wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe z placu Wolności wystartuje 11. Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą", którego meta ulokowana będzie przed wejściem do Amfiteatru NCPP.

Od 13.00 do 17.00 na opolskim Rynku będzie można oddać krew w Krwiobusie, obejrzeć symulacje wypadków samochodowych i pokazy ratownictwa medycznego, podziwiać zabytkowe pojazdy, wspólnie zatańczyć zumbę i salsę, a także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Najmłodsi mieszkańcy Opola będą mogli zrobić sobie zdjęcie z alpakami i pogłaskać te miłe zwierzęta (o 14.00 do 16.00 w parku MDK) oraz wziąć udział w rodzinnych warsztatach artystycznych (od 15.00 do 17.00 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich - obowiązkowe zapisy w sekretariacie MDK).

O godzinie 14.30 na opolskim Rynku rozpocznie się koncert finałowy, w którym wystąpią: laureaci 26. Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Bartas Szymoniak, Chór Politechniki Opolskiej, projekt muzyczny "Bunt w muzyce rockowej lat 80." oraz zespoły EXCESS i RASTAFAJRANT. 

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie laserowe "Światełko do nieba", a pół godziny później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół ŁZY

W programie niedzielnego Finału znajdą się również:

  • wspólne morsowanie (od 10.30 do 12.30 na kąpielisku BOLKO),
  • spektakle dla dzieci w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora: "Prastare opowieści" (o 11.00 na Małej Scenie) i "Królowa Śniegu" (o 11.30 na Dużej Scenie),
  • średniowieczny pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznych WIWERN (od 15.00 do 17.00 na skwerze przed Zamkiem Górnym),
  • fireshow Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA (o 17.00 na schodach przed kościołem "Na Górce"),
  • mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od 10.00 do 13.00 na placu Jana Pawła II),
  • spotkanie z poetką Janiną Suchorowską połączone z aukcją obrazów i przedmiotów przekazanych przez czytelników, z kiermaszem książek, wypieków i szczepek roślin, a także z warsztatami plastycznymi i rękodzieła artystycznego (od 12.00 do 15.00 w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bielskiej 1),
  • Moto-WOŚP, czyli pokaz samochodów rajdowych i specjalistycznych (od 10.00 do 15.00 na parkingu przed Centrum Handlowym KAROLINKA),
  • humanoidalny robot Kelner Lucky kwestujący dla WOŚP (od 12.00 do 17.00 w Centrum Handlowym KAROLINKA),
  • strzyżenie, golenie i stylizacja fryzur w wykonaniu medalistów mistrzostw Polski i świata za datek do puszki WOŚP (od 12.00 do 19.00 w Centrum Handlowym SOLARIS),
  • finał rozgrywek e-sport (od 9.00 do 14.30 w opolskim oddziale TEB Edukacja, ul. Krakowska 45-46).

Ponadto, przez cały tydzień poprzedzający niedzielny Finał odbędzie się w Opolu wiele innych wydarzeń, w czasie których będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (szczegóły na plakacie - w załączniku poniżej).

Serdecznie zapraszamy!