Bądź z nami w kulturalnym kontakcie!

W najbliższy piątek (22 maja) na naszym facebookowym profilu - kolejna odsłona Kulturalnego Kontaktu.

Tym razem zapraszamy na rozmowy o sztuce literackiej (i nie tylko) z Krzysztofem Żylińskim - reżyserem teatralnym, pisarzem, założycielem Teatru Jednego Wiersza. Podczas spotkania uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w wielowymiarowej analizie różnych tekstów kultury (literackich, filozoficznych). Ten wgląd w treść i strukturę dzieła uruchomi intelektualno-emocjonalne zasoby uczestników procesu oraz stanie się okazją do poszukiwań prawdy o człowieku i jego przestrzeniach…

Podstawową bazą do dyskusji będą teksty proponowane przez uczestników. Przygotuj zatem tekst, o którym chcesz porozmawiać, tekst, który cię poruszył, wzruszył, zaniepokoił, wywołał jakiekolwiek drgania intelektualne, emocjonalne. Jeśli nie masz takiego tekstu - nie martw się. Podczas spotkania Krzysztof Żyliński przedstawi własne propozycje tekstów, które mogą wprowadzić w ruch twoje myśli i uczucia.

Piątkowe wydarzenie, adresowane do młodzieży i osób dorosłych, rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa co najmniej godzinę.

Przypominamy, że Kulturalny Kontakt to cykl warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Podczas spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin będziemy zgłębiać tajniki sztuki, wyzwalać różne formy ekspresji, pobudzać umysł i ciało do poszukiwania twórczych sposobów wyrażania siebie i interpretowania rzeczywistości.

Kulturalny Kontakt to działania „na żywo” realizowane na platformie Zoom. Do każdego spotkania - zapowiedzianego jako wydarzenie na Facebooku - będzie udostępniony link.