Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Bądź z nami w kulturalnym kontakcie!

Kulturalny Kontakt

W najbliższy piątek (22 maja) na naszym facebookowym profilu - kolejna odsłona Kulturalnego Kontaktu.

Tym razem zapraszamy na rozmowy o sztuce literackiej (i nie tylko) z Krzysztofem Żylińskim - reżyserem teatralnym, pisarzem, założycielem Teatru Jednego Wiersza. Podczas spotkania uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w wielowymiarowej analizie różnych tekstów kultury (literackich, filozoficznych). Ten wgląd w treść i strukturę dzieła uruchomi intelektualno-emocjonalne zasoby uczestników procesu oraz stanie się okazją do poszukiwań prawdy o człowieku i jego przestrzeniach…

Podstawową bazą do dyskusji będą teksty proponowane przez uczestników. Przygotuj zatem tekst, o którym chcesz porozmawiać, tekst, który cię poruszył, wzruszył, zaniepokoił, wywołał jakiekolwiek drgania intelektualne, emocjonalne. Jeśli nie masz takiego tekstu - nie martw się. Podczas spotkania Krzysztof Żyliński przedstawi własne propozycje tekstów, które mogą wprowadzić w ruch twoje myśli i uczucia.

Piątkowe wydarzenie, adresowane do młodzieży i osób dorosłych, rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa co najmniej godzinę.

Przypominamy, że Kulturalny Kontakt to cykl warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Podczas spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin będziemy zgłębiać tajniki sztuki, wyzwalać różne formy ekspresji, pobudzać umysł i ciało do poszukiwania twórczych sposobów wyrażania siebie i interpretowania rzeczywistości.

Kulturalny Kontakt to działania „na żywo” realizowane na platformie Zoom. Do każdego spotkania - zapowiedzianego jako wydarzenie na Facebooku - będzie udostępniony link. 

Serdecznie zapraszamy!