Wieczór z poezją i piosenką poetycką

Pokolenia poetów

Już 26 marca (sobota) zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu POKOLENIA POETÓW. Tym razem naszym gościem będzie Kordian Michalak, a oprawę muzyczną (piosenka poetycka) zapewni Jarosław Wasik.

Kordian Michalak - dziennikarz radiowy i telewizyjny, nauczyciel polonista, rzecznik prasowy, bibliotekarz, konferansjer, didżej, autor tekstów piosenek, poeta. Syn poetki i powieściopisarki, Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej (1939-2007). Mieszka w Opolu. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jego wiersze wielokrotnie ukazywały się na łamach prasy krajowej i lokalnej, a także na antenie radia i telewizji. Znalazły się też w kilku poetyckich almanachach. Jest autorem tomików wierszy: "Rachunek myślenia" (krakowskie Wydawnictwo Miniatura) i "Dreszcze" (Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu).

Jarosław Wasik - wokalista, kulturoznawca, autor tekstów. Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" - główną nagrodę centralnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (w kategorii poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty: "Nastroje", "Zielony z niebieskim", "Fabryka nastrojów" i "Nie dotykaj". Od 2000 r. jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. - Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki  w Opolu. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Spotkanie, które poprowadzi Witold Sułek, odbędzie się w filii MDK przy ul. Targowej 12. Początek o godzinie 18.00.

Wydarzenie będzie również transmitowane w naszych mediach społecznościowych: na Facebooku oraz na kanale YouTube.