Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ruszają lekcje Grotowskiego

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza uczniów i nauczycieli opolskich szkół do udziału w nowym projekcie edukacyjno-artystycznym pod nazwą LEKCJE GROTOWSKIEGO.

Projekt ten jest z jednej strony próbą przybliżenia myśli jednego z najbardziej wpływowych ideologów i praktyków teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego (na zdj.), na temat teatru i aktorstwa, a z drugiej - ofertą uczestnictwa w warsztatach teatralnych stosujących w praktyce metody treningu aktorskiego i budowy spektaklu, które opracował i wdrażał Grotowski.

Do udziału w projekcie zapraszamy klasy 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół średnich. Zajęcia mają formę warsztatów trwających 2 godziny lekcyjne, w czasie których uczniowie poznają spuściznę Grotowskiego i jego związki z Opolem.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28 września (piątek) o godzinie 17.00 w filii MDK przy ul. Targowej 12.

Serdecznie zapraszamy!