Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Już wkrótce 27. Finał WOŚP!

W najbliższą niedzielę (13.01) – już po raz dwudziesty siódmy – zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się prawie trzystu wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe z placu Wolności wystartuje 7. Opolski Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY. Biegacze będą mieli do pokonania trasę o długości 3,5 km, której meta ulokowana będzie przed wejściem do Amfiteatru NCPP.

Ponadto, mieszkańcy Opola będą mogli wziąć udział w ŚCISKAWIE, czyli biciu rekordu w liczbie osób mieszczących się w obrębie wielkiego serca (o 14.00 na Rynku), a także w ZWIERZAKOWYM CZYTANIU Z SERDUSZKIEM, podczas której znani i lubiani opolanie będą czytać fragmenty bestsellerów dziecięcej literatury (od 14.30 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich).

O godzinie 13.00 na opolskim Rynku rozpocznie się KONCERT FINAŁOWY, w którym wystąpią: Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, finaliści Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Chór Politechniki Opolskiej oraz zespoły SEN i LOREM. 

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie wyjątkowe, laserowe ŚWIATEŁKO DO NIEBA, a tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół RED LIPS. 

W programie tegorocznego Finału znajdą się również:

  • 10. Opolska Konkursowa Jazda Samochodem,
  • wspólny taniec mieszkańców Opola w rytmach zumby,
  • pokazy grup ratowniczych,
  • pokaz capoeiry
  • oraz wiele innych atrakcji (szczegóły na plakacie imprezy - w załączniku poniżej).

Serdecznie zapraszamy!