Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Więcej wspólnego światła

Projekt WIĘCEJ WSPÓLNEGO ŚWIATŁA

Czesko-polski projekt, którego celem jest rozwój teatru amatorskiego poprzez transgraniczną współpracę stowarzyszeń kulturalnych i teatralnych z Bruntala i Opola.

W ramach projektu odbędą się wspólne spotkania stowarzyszeń, zajęcia nauki języka polskiego dla czeskich uczestników projektu, a przede wszystkim warsztaty teatralne organizowane 27 października 2018 roku w Opolu we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury oraz 15-16 grudnia 2018 roku w Bruntalu pod kierunkiem profesjonalnych wykładowców z Brna i teatralnego reżysera Vladimira Moravca.

Całkowitą nowością będzie wspólne dzieło czeskich i polskich uczestników, które ma powstać właśnie w czasie warsztatów w połowie grudnia w Teatrze Miejskim w Bruntalu. Zajęcia grupowe w ramach tych warsztatów skupią się na stylizacji ruchu i mowy scenicznej oraz na etiudach aktorskich.

Punktem kulminacyjnym wspólnych warsztatów będzie wystąpienie w przedstawieniu teatralnym pt. „Betlejem lub wielka adoracji nowonarodzonego dzieciątka Jezus“ w teatrze Husa w Brnie w reżyserii Vladimira Moravka. Spektakl odbędzie się 16 grudnia w teatrze miejskim w Bruntalu.

Kontynuacją projektu będzie wyjazd do Opola na tradycyjną procesję Trzech Króli 6 stycznia 2019 roku. Cały projekt połączy miasto Bruntal z Opolem przez "żywą sztukę" oraz pomoże znaleźć nowe sposoby zrozumienia obu kultur, zwyczajów i tradycji, szczególnie w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia.

Projekt nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001531 jest współfinansowany przez Fundusz mikroprojektów Euroregionu Pradziad Programu Interreg V-A Czechy - Polska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.