Przejdź do sekcji:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Podróże Młodego Odkrywcy

Podróże młodego odkrywcy

Innowacyjna propozycja wielokierunkowych zajęć edukacyjno-artystycznych dla uczniów klas I-III opolskich szkół podstawowych.

Każde z zajęć to podróż do innej krainy, w której uczestnicy - poprzez twórcze i kreatywne działania - odkrywają jej tajniki. W trakcie trwania projektu każda z grup otrzymuje niebieską planszę - podstawę do fizycznego stworzenia Planety Odkrywców.

Po zakończeniu każdych zajęć grupa otrzymuje symbol krainy i samodzielnie decyduje o tym, w którym miejscu planszy go umieści, tym samym tworząc własną, jedyną w swoim rodzaju Mapę Planety Odkrywców.

Przykładowa tematyka zajęć: litery, figury, kolory, bajki, muzyka, teatr, zmysły, doświadczenia chemiczne.

Wiedza oraz tok zajęć dostosowywane są do wieku oraz możliwości rozwojowych uczestników, z wykorzystaniem najnowszych trendów neuropedagogicznych.

Zajęcia poszczególnych klas odbywają się raz na dwa tygodnie w budynkach MDK w Opolu. Jedno spotkanie to wymiar dwóch godzin lekcyjnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestnictwo w programie jest jednoznaczne z zobowiązaniem się do udziały klasy w całorocznym projekcie.

Zakończeniem projektu jest plenerowa impreza w Parku Nadodrzańskim, podczas której każda grupa otrzymuje Odznakę Młodego Odkrywcy.

 

Prowadzący zajęcia: Martyna Migacz (koordynatorka projektu), Dorota Urynowicz