Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 3 marz 2015 r.

Aktualności

 • Edukacja 27 luty 2015 r.

  Matematyka dla maturzystów

  Powtórkę z matematyki przed zbliżającą się maturą proponuje Pogotowie Naukowe działające w filii MDK przy ul. Targowej. Na darmowe korepetycje zapraszamy w każdy czwartek, w godzinach od 16.00 do 18.00.

 • Plastyka 18 luty 2015 r.

  Amelia znowu najlepsza

  Miło nam poinformować, że 10-letnia Amelia Brój, uczestniczka zajęć w pracowni plastycznej TĘCZA, zdobyła 1. miejsce w 2. Ogólnopolskim Konkursie Rękodzieła Artystycznego "Upominek dla zwierzaka", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Gratulujemy!

 • Plastyka 17 luty 2015 r.

  Zaprojektuj własną kartkę!

  Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ.

 • Teatr 16 luty 2015 r.

  Zimowe Spotkania Teatralne 2015

  27 lutego rusza w Opolu dwunasta edycja Zimowych Spotkań Teatralnych. W tym roku miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć 4 spektakle oraz wziąć udział w koncercie przygotowanym w ramach węgierskiego projektu artystycznego.

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Zespół Muzyki Etnicznej DZIEJBA

obraz

Powstał w 2007 roku.

Swoją muzykę czerpie z tzw. źródeł, które stanowią inspirację do tworzenia muzyki własnej, sięgającej po dawne klimaty i rozwiązania aranżacyjne.

Stylem muzycznym nawiązuje do archaicznego brzmienia pierwotnych grup etnicznych.

Repertuarem sięga głęboko w przeszłość, do starych słowiańskich wierzeń, mitów, przesądów, stworów czy mitycznych postaci.

Muzyka etniczna zespołu łączy się z większością kultur świata, tworząc w ten sposób barwną mozaikę kulturową.

 

Nauczyciel: Katarzyna Milart-Helscher