Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 23 wrze 2014 r.

Aktualności

 • Ogólne 23 wrze 2014 r.

  Kuchnia bez tajemnic

  Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat na cotygodniowe zajęcia w nowo utworzonym Klubie Kulinarnym SMAK. W programie m.in.: gotowanie i pieczenie, słodkie desery i słone przekąski, a także poznawanie nowych smaków.

 • Teatr 22 wrze 2014 r.

  Pantomima dla najmłodszych

  Masz 8-12 lat? Chcesz spróbować swoich jako mim? Przyjdź do nas! W każdy piątek od 15.00 do 17.15 w budynku głównym MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1 odbywają się bezpłatne warsztaty pantomimy dla dzieci.

 • Taniec 21 wrze 2014 r.

  Kolejny sukces tancerzy PECHA

  Czwarte miejsce w kategorii disco dance zajęła formacja PECH 2 na zakończonych w niedzielę (21.09) w czeskim Usti nad Łabą zawodach Pucharu Świata IDO w tańcu nowoczesnym.

 • Ogólne 10 wrze 2014 r.

  Jarmark Franciszkański 2014

  Opolski konwent Zakonu Franciszkanów, Urząd Miasta Opola oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zapraszają na XV Jarmark Franciszkański. Jubileuszowa edycja imprezy obędzie się 20 i 21 września.

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Zespół Muzyki Etnicznej DZIEJBA

obraz

Powstał w 2007 roku.

Swoją muzykę czerpie z tzw. źródeł, które stanowią inspirację do tworzenia muzyki własnej, sięgającej po dawne klimaty i rozwiązania aranżacyjne.

Stylem muzycznym nawiązuje do archaicznego brzmienia pierwotnych grup etnicznych.

Repertuarem sięga głęboko w przeszłość, do starych słowiańskich wierzeń, mitów, przesądów, stworów czy mitycznych postaci.

Muzyka etniczna zespołu łączy się z większością kultur świata, tworząc w ten sposób barwną mozaikę kulturową.

 

Nauczyciel: Katarzyna Milart-Helscher