Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 30 marz 2015 r.

Aktualności

 • Teatr 30 marz 2015 r.

  Teatralne przedszkolaki

  W sobotę 11 kwietnia, już po raz dziewiętnasty, odbędzie się w Opolu Przegląd Dziecięcych Inscenizacji Teatralnych. Na scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zaprezentuje się 13 grup przedszkolnych. Oto szczegółowy program imprezy...

 • Muzyka 27 marz 2015 r.

  Giełda Piosenki 2015 - wyniki edycji marcowej

  Znamy już pierwszych uczestników 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2015. Sześć wokalistek zostało wytypowanych w drodze Giełdy Piosenki, która odbyła się 27 marca w opolskim MDK-u.

 • Plastyka 25 marz 2015 r.

  Projekt kartki wielkanocnej 2015

  25 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ.

 • Muzyka 25 marz 2015 r.

  Giełda Piosenki - edycja marcowa

  Już w najbliższy piątek, 27 marca, odbędzie się pierwsza w tym roku Giełda Piosenki, czyli etap kwalifikacyjny 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2015.

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Zespół Muzyki Etnicznej DZIEJBA

obraz

Powstał w 2007 roku.

Swoją muzykę czerpie z tzw. źródeł, które stanowią inspirację do tworzenia muzyki własnej, sięgającej po dawne klimaty i rozwiązania aranżacyjne.

Stylem muzycznym nawiązuje do archaicznego brzmienia pierwotnych grup etnicznych.

Repertuarem sięga głęboko w przeszłość, do starych słowiańskich wierzeń, mitów, przesądów, stworów czy mitycznych postaci.

Muzyka etniczna zespołu łączy się z większością kultur świata, tworząc w ten sposób barwną mozaikę kulturową.

 

Nauczyciel: Katarzyna Milart-Helscher