Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 21 kwie 2015 r.

Aktualności

 • Teatr 20 kwie 2015 r.

  Teatralna wiosna w MDK

  Już w najbliższy piątek, 24 kwietnia, rusza kolejna edycja Sceny Teatralnej MDK. Tej wiosny opolska publiczność będzie mogła obejrzeć 6 spektakli (w tym 3 premierowe), przygotowanych przez dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

 • Ogólne 17 kwie 2015 r.

  Oto Opolskie Młode Talenty 2015!

  14 inscenizacji teatralnych, 28 prezentacji muzycznych i 28 układów tanecznych ocenili jurorzy trzeciej edycji Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY, który odbył się w tym tygodniu (15-17 kwietnia) w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

 • Recytacja 16 kwie 2015 r.

  60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Jeszcze tylko do 22 kwietnia (środa) można nadsyłać zgłoszenia udziału w jubileuszowej, sześćdziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Oto szczegóły...

 • Muzyka 15 kwie 2015 r.

  5. Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne

  22 zespoły reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja województwa opolskiego (w sumie ok. 280 młodych muzyków) wzięło udział w 5. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych, które odbyły się 14 kwietnia w opolskim MDK.

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Jarmark Franciszkański

obraz

Organizowany każdego roku (w trzeci weekend września) przez opolski konwent Zakonu Franciszkanów, Urząd Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

Jego głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Opola i Opolszczyzny historii nekropolii Piastów Opolskich oraz zbiórka funduszy na dalszą renowację zabytkowego kompleksu klasztornego oo. Franciszkanów w Opolu.

W programie m.in.: zwiedzanie franciszkańskiego kościoła i klasztoru, kiermasz produktów spożywczych i rękodzieła artystycznego, występy estradowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

 

Plakat Jarmarku 2014