Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 20 kwie 2014 r.

Aktualności

 • Ogólne 17 kwie 2014 r.

  Radości i spokoju!

  U progu świątecznych dni składamy wiosenne życzenia, aby w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościły radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

 • Plastyka 15 kwie 2014 r.

  Pisanka 2014

  55 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego wzięło udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Zdobienia Jaj Wielkanocnych PISANKA, jaki odbył się 15 kwietnia w opolskim MDK.

 • Ogólne 10 kwie 2014 r.

  Oto tegoroczne Opolskie Młode Talenty!

  12 inscenizacji teatralnych, 39 prezentacji muzycznych i 28 układów tanecznych ocenili jurorzy drugiej edycji Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY, który odbył się w tym tygodniu (8-10 kwietnia) w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

 • Ogólne 7 kwie 2014 r.

  Świętuj z nami 60 lat MDK!

  W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu obchodzi swoje 60. urodziny. Z tej okazji zapraszamy opolan do udziału w specjalnie przygotowanych konkursach (fotograficznym i dwóch plastycznych) oraz w rodzinnej grze terenowej. Oto szczegóły...

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Jarmark Franciszkański

obraz

Organizowany każdego roku (w trzeci weekend września) przez opolski konwent Zakonu Braci Mniejszych, Urząd Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

Jego głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Opola i Opolszczyzny historii nekropolii Piastów Opolskich oraz zbiórka funduszy na dalszą renowację zabytkowego kompleksu klasztornego oo. franciszkanów w Opolu.

W programie m.in.: zwiedzanie franciszkańskiego kościoła i klasztoru, kiermasz produktów spożywczych
i rękodzieła artystycznego, występy estradowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

 

Plakat Jarmarku 2013