Przejdź do treści strony
Dzisiaj jest 7 marz 2015 r.

Aktualności

 • Recytacja 6 marz 2015 r.

  SŁOWO 2015 – wyniki konkursu

  5 marca - już po raz osiemnasty - odbył się Konkurs Recytatorski SŁOWO. W tegorocznej edycji wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych i 15 gimnazjalistów. Oto wyniki rywalizacji:

 • Edukacja 27 luty 2015 r.

  Matematyka dla maturzystów

  Powtórkę z matematyki przed zbliżającą się maturą proponuje Pogotowie Naukowe działające w filii MDK przy ul. Targowej. Na darmowe korepetycje zapraszamy w każdy czwartek, w godzinach od 16.00 do 18.00.

 • Plastyka 18 luty 2015 r.

  Amelia znowu najlepsza

  Miło nam poinformować, że 10-letnia Amelia Brój, uczestniczka zajęć w pracowni plastycznej TĘCZA, zdobyła 1. miejsce w 2. Ogólnopolskim Konkursie Rękodzieła Artystycznego "Upominek dla zwierzaka", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Gratulujemy!

 • Plastyka 17 luty 2015 r.

  Zaprojektuj własną kartkę!

  Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ.

Nadchodzące wydarzenia

a a a

Jarmark Franciszkański

obraz

Organizowany każdego roku (w trzeci weekend września) przez opolski konwent Zakonu Franciszkanów, Urząd Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

Jego głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Opola i Opolszczyzny historii nekropolii Piastów Opolskich oraz zbiórka funduszy na dalszą renowację zabytkowego kompleksu klasztornego oo. Franciszkanów w Opolu.

W programie m.in.: zwiedzanie franciszkańskiego kościoła i klasztoru, kiermasz produktów spożywczych i rękodzieła artystycznego, występy estradowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

 

Plakat Jarmarku 2014