Wkrótce 26. Finał WOŚP

W najbliższą niedzielę (14.01) - już po raz dwudziesty szósty - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas Finału pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. [...]

Tradycyjna przedfinałowa rozgrzewka będzie miała w tym roku potrójną moc. We wtorek (9.01) w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu zagrają pedagodzy tej szkoły (o godzinie 16.45) i tamtejszy Big Band (o 18.30). W piątek (12.01) w filii MDK przy ul. Targowej swoje spektakle zaprezentują teatry Zapadnia, Fieter i Piktogram (początek maratonu o 18.00). A w sobotę (13.01) na scenie Studenckiego Centrum Kultury UO wystąpią zespoły Olven, Poligon nr 4 i Skakanka (start koncertu o 19.00).

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się ponad trzystu wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe, sprzed sceny na placu Wolności, wystartuje 6. Opolski Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY.

Z kolei najmłodsi mieszkańcy Opola będą mogli wziąć udział w wyjątkowym happeningu SERCEM DZIĘKUJEMY ZA SERCE (o 14.00 na Rynku), a także w SKARPETKOWEJ PRZYGODZIE, podczas której znani i lubiani opolanie będą czytać fragmenty bestsellerów dziecięcej literatury (od 14.30 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich).

O godzinie 14.00 na placu Wolności rozpocznie się finałowy koncert, w którym wystąpią m.in: Chór Politechniki Opolskiej, zespół PARANDE, Magda Krzemień oraz zespół SARI SKA BAND.

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA, a tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół FEEL.

W programie tegorocznego Finału znajdą się również:

• pokaz teatru tańca i ognia MANTIKORA,
  • pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • pokaz ratownictwa medycznego,
  • autobus krwiodawstwa,
  • rejestracja dawców szpiku.

Plakat opolskiego Finału