Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wkrótce 26. Finał WOŚP

W najbliższą niedzielę (14.01) - już po raz dwudziesty szósty - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas Finału pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. [...]

Tradycyjna przedfinałowa rozgrzewka będzie miała w tym roku potrójną moc. We wtorek (9.01) w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu zagrają pedagodzy tej szkoły (o godzinie 16.45) i tamtejszy Big Band (o 18.30). W piątek (12.01) w filii MDK przy ul. Targowej swoje spektakle zaprezentują teatry Zapadnia, Fieter i Piktogram (początek maratonu o 18.00). A w sobotę (13.01) na scenie Studenckiego Centrum Kultury UO wystąpią zespoły Olven, Poligon nr 4 i Skakanka (start koncertu o 19.00).

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się ponad trzystu wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

W samo południe, sprzed sceny na placu Wolności, wystartuje 6. Opolski Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY.

Z kolei najmłodsi mieszkańcy Opola będą mogli wziąć udział w wyjątkowym happeningu SERCEM DZIĘKUJEMY ZA SERCE (o 14.00 na Rynku), a także w SKARPETKOWEJ PRZYGODZIE, podczas której znani i lubiani opolanie będą czytać fragmenty bestsellerów dziecięcej literatury (od 14.30 w MDK przy ul. Strzelców Bytomskich).

O godzinie 14.00 na placu Wolności rozpocznie się finałowy koncert, w którym wystąpią m.in: Chór Politechniki Opolskiej, zespół PARANDE, Magda Krzemień oraz zespół SARI SKA BAND. 

Punktualnie o 20.00 rozbłyśnie tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA, a tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół FEEL. 

W programie tegorocznego Finału znajdą się również:

  • pokaz teatru tańca i ognia MANTIKORA,
  • pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • pokaz ratownictwa medycznego,
  • autobus krwiodawstwa,
  • rejestracja dawców szpiku.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat opolskiego Finału