Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Vive la France!

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu serdecznie zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w polsko-francuskim projekcie współpracy młodzieżowej. Pierwsze spotkanie już 31 stycznia.

Celem projektu jest przybliżenie młodym opolanom historii, tradycji i kultury jednego z największych i najpiękniejszych krajów Europy.

Projekt realizowany będzie w trzech etapach.

Etap pierwszy (styczeń-maj) to 12 półtoragodzinnych spotkań poświęconych m.in. historii, geografii, współczesnej popkulturze, kuchni i zwyczajom kulinarnym Francuzów, a także nauce tradycyjnych piosenek i tańców oraz podstawowych zwrotów w języku francuskim. Ponadto, uczestnicy spotkań - przy pomocy internetowych komunikatorów - poznają francuskich uczestników projektu. Podsumowaniem etapu będzie quiz wiedzy o Francji i wspólne wykonanie albumu.

Drugi etap projektu (maj) to współorganizacja pobytu grupy francuskich gimnazjalistów w Opolu.

Etapem finałowym (wrzesień lub październik) będzie 6-dniowy wyjazd do Francji (w programie m.in. zwiedzanie Paryża).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy 31 stycznia (wtorek) o godzinie 17:00 do kawiarenki MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1.