Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Po stopniach na szczyt

Będziesz tegorocznym absolwentem gimnazjum? Masz bardzo dobre stopnie? Marzysz o nauce w najlepszym liceum? Potrzebujesz pomocy finansowej? Zostań stypendystą programuMARZENIE O NAUCE! [...]

Program ten, organizowany przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC, skierowany jest do zdolnej, niezamożnej młodzieży gimnazjalnej z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Stypendystami mogą zostać uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy przeszli pozytywnie rekrutację oraz zostali przyjęci do liceum. 

Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest ukończenie pierwszego semestru nauki ze średnią ocen min. 4,5 bądź osiągnięcie tytułu finalisty lub laureata w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym lub olimpiadzie. Średni dochód na osobę w rodzinie kandydata wynosi poniżej 900 zł netto miesięcznie.

Na terenie województwa opolskiego przyszli stypendyści mogą podjąć naukę w LO nr II lub LO nr III w Opolu.

Rekrutacja potrwa do 31 marca br. Serdecznie zapraszamy!

 

Regulamin programu

Plakat programu