Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Piosenkobranie 2019 - program festiwalu

W najbliższą niedzielę (9 czerwca) odbędzie się 27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE. Na scenie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprezentuje się aż 67 młodych wokalistów z całego kraju. Ich występy oceni jury pod przewodnictwem Jarosława Wasika.

Oto szczegółowy program festiwalu:

9.00-11.45 – rejestracja uczestników (Muzeum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14a, wejście od ul. Barlickiego)

9.00-11.45 – próby akustyczne (dla chętnych)

12.00-14.30 – przesłuchania konkursowe (kategorie 1. i 2.)

13.30 – obiad dla uczestników kategorii 3. i 4. (restauracja)

14.30 – obiad dla uczestników kategorii 1. i 2. (restauracja)

15.30-18.00 – przesłuchania konkursowe (kategorie 3. i 4.)

18.00-19.00 – zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki (dla chętnych)

19.00-19.30 – ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród oraz występy laureatów

 

Uczestnicy konkursu będą prezentować swoje umiejętności wokalne w następującej kolejności:

Kategoria 1.

  1. Emilia Bartkowiak (Prószków, woj. opolskie)
  2. Barbara Chwałek (Wałbrzych, woj. dolnośląskie)
  3. Karol Cieślik (Rydułtowy, woj. śląskie)
  4. Artur Droś (Różana, woj. dolnośląskie)
  5. Jessica Gajewska (Rynarcice, woj. opolskie)
  6. Marta Gołębiowska (Wrocław, woj. dolnośląskie)
  7. Ada Jarek (Kalisz, woj. wielkopolskie)
  8. Barbara Kuśmińska (Komprachcice, woj. opolskie)
  9. Łukasz Kuźniar (Opole, woj. opolskie)
  10. Liliana Lubczańska (Osiny, woj. opolskie)
  11. Marlena Młyńska (Jordanów Śląski, woj. dolnośląskie)
  12. Witold Piasecki (Racibórz, woj. śląskie)
  13. Nina Przychodzeń (Krzywa Góra, woj. opolskie)
  14. Lena Skobodzińska (Górowo Iławeckie, woj. warmińsko-mazurskie)
  15. Antonina Wielgosz (Kotlin, woj. wielkopolskie)

Kategoria 2.

  1. Martyna Antoniewicz (Opole, woj. opolskie)
  2. Filip Bajron (Bielawa, woj. dolnośląskie)
  3. Katarzyna Juruć (Grodziec, woj. opolskie)
  4. Aleksandra Kędra (Humniska, woj. podkarpackie)
  5. Amelia Kita (Ozimek, woj. opolskie)
  6. Natalia Kosmowska (Opatkowice, woj. lubelskie)
  7. Kalina Kusterska (Nysa, woj. opolskie)
  8. Anna Lasota (Opole, woj. opolskie)
  9. Paulina Lefevre (Kiersztanowo, woj. warmińsko-mazurskie)
  10. Wiktoria Muszyńska (Wilkowice, woj. wielkopolskie)
  11. Franciszek Patryn (Świdnica, woj. dolnośląskie)
  12. Krzysztof Pawlus (Sarny Wielkie, woj. opolskie)
  13. Sandra Pytlarz (Przybędza, woj. śląskie)
  14. Judyta Skuza (Wielki Łęck, woj. warmińsko-mazurskie)
  15. Paweł Szymański (Aleksandrów Łódzki, woj. łódzkie)
  16. Julia Tłuczkiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie)
  17. Dobrosława Wielgosz (Kotlin, woj. wielkopolskie)

Kategoria 3.

  1. Natalia Asman (Strzeleczki, woj. opolskie)
  2. Aleksandra Bielewicz (Bielsko-Biała, woj. śląskie)
  3. Jakub Gontarczyk (Żary, woj. lubuskie)
  4. Klaudia Janicka (Prudnik, woj. opolskie)
  5. Magdalena Jura (Makowiska, woj. łódzkie)
  6. Kamil Kilian (Magnuszowice, woj. opolskie)
  7. Julia Palmowska (Bilcza, woj. świętokrzyskie)
  8. Joanna Paluszkiewicz (Niemodlin, woj. opolskie)
  9. Kinga Pełka (Lidzbark Warmiński, woj. warmińsko-mazurskie)
  10. Julia Płocharczyk (Wały, woj. warmińsko-mazurskie)
  11. Agnieszka Poremba (Głogówek, woj. opolskie)
  12. Jagoda Rataj (Katowice, woj. śląskie)
  13. Martyna Stefańska (Okrzyce, woj. wielkopolskie)
  14. Paweł Sulewski (Rybnik, woj. śląskie)
  15. Ida Szebla (Kłodzko, woj. dolnośląskie)
  16. Urszula Szumska (Kielce, woj. świętokrzyskie)
  17. Ewelina Woźniak (Bielawa, woj. dolnośląskie)
  18. Martyna Zygadło (Częstochowa, woj. śląskie)

Kategoria 4.

  1. Julia Bieruta (Korfantów, woj. opolskie)
  2. Izabela Drogosz (Zagnańsk, woj. świętokrzyskie)
  3. Paulina Duma-Gajewska (Wąbrzeźno, woj. kujawsko-pomorskie)
  4. Daria Faruń (Świdnica, woj. dolnośląskie)
  5. Karolina Maja Gronowska (Opole, woj. opolskie)
  6. Karolina Kogut (Zielona Góra, woj. lubuskie)
  7. Monika Lewandowska (Syców, woj. dolnośląskie)
  8. Adrianna Matyszok (Opole, woj. opolskie)
  9. Monika Morka (Opole, woj. opolskie)
  10. Kinga Musiał (Ozimek, woj. opolskie)
  11. Maja Myśliwiec (Łambinowice, woj. opolskie)
  12. Magdalena Pohlmann (Pietraszyn, woj. śląskie)
  13. Sandra Rose (Olesno, woj. opolskie)
  14. Jerzy Sadłoń (Tułowice, woj. opolskie)
  15. Lukrecja Sobczak (Inowrocław, woj. kujawsko-pomorskie)
  16. Wojciech Stefanowski (Wrocław, woj. dolnośląskie)
  17. Jessica Stellmach (Opole, woj. opolskie)

 

A oto pozostałe informacje dla uczestników festiwalu:

  • każdy nośnik z podkładem muzycznym (CD lub USB) należy przygotować w dwóch egzemplarzach;
  • podczas rejestracji w biurze festiwalowym należy okazać potwierdzenie opłacenia akredytacji
  • każdy uczestnik konkursu otrzyma imienny identyfikator uprawniający m.in. do zwiedzania Muzeum Polskiej Piosenki przez uczestnika i osoby mu towarzyszące;
  • każdy uczestnik konkursu otrzyma kupon obiadowy, jednak - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w restauracji - osoby towarzyszące proszone są o skorzystanie z innych miejsc oferujących posiłki.

 

Dodatkowych informacji udziela koordynator festiwalu Mariusz Cisek, tel. 510 048 061.

Do zobaczenia w Opolu!