OKR 2019 - wyniki eliminacji wojewódzkich

W miniony weekend (11-12 maja) w filii MDK przy ul. Targowej odbyły się wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Jury w składzie: Zuzanna Moczek, Jacek Jabrzyk i Grzegorz Stawiak, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, postanowiło:

w Turnieju Recytatorskim młodzieży szkół ponadgimnazjalnych:

• nie przyznawać nagród
  • wyróżnić Annę Hassinger i Zuzannę Wieczosek

w Turnieju Recytatorskim dorosłych:

• I miejsce przyznać Markowi Smolińskiemu

w Turnieju Poezji Śpiewanej:

• I miejsce przyznać Szymonowi Butorowi
  • II miejsce przyznać Kindze Janczar
  • III miejsce przyznać Katarzynie Serafin
  • wyróżnić Natalię Cwajnę

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora:

• I miejsce przyznać Agnieszce Rajdzie
  • II miejsca nie przyznawać
  • III miejsce przyznać Aleksandrze Maślańczyk
  • wyróżnić Dagmarę Kocik

w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”:

• nie przyznawać nagród i wyróżnień.

Ponadto, Jury postanowiło zakwalifikować do turniejów finałowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:

• w Turnieju Recytatorskim: Annę HassingerMarka Smolińskiego i Zuzannę Wieczosek;
  • w Turnieju Poezji Śpiewanej: Szymona Butora, natomiast Kingę Janczar, Katarzynę Serafin i Natalię Cwajnę zgłosić do dodatkowej kwalifikacji na podstawie nagrań;
  • w Turnieju Teatrów Jednego Aktora: Agnieszkę Rajdę, natomiast Aleksandrę Maślańczyk zgłosić do dodatkowej kwalifikacji na podstawie nagrania.

Wszystkim uczestnikom eliminacji serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy, a zakwalifikowanym finalistom życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.