OKR 2018 - wyniki eliminacji wojewódzkich

W miniony weekend (27-28.04) w filii MDK przy ul. Targowej odbyły się wojewódzkie eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Jury w składzie: Sławomir Kuligowski, Grzegorz Stawiak i Jarosław Wasik, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, postanowiło:

w Turnieju Recytatorskim młodzieży szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce przyznać Konradowi Korytkowskiemu
  • II miejsce przyznać Janowi Fiołce
  • III miejsce przyznać Mateuszowi Stępniowi
  • wyróżnić Dagmarę Kocik i Annę Tabakę

w Turnieju Recytatorskim dorosłych:

• I miejsce przyznać Radosławowi Janikowi
  • wyróżnić Aleksandrę Maślańczyk

w Turnieju Poezji Śpiewanej:

• I miejsce przyznać Szymonowi Butorowi
  • II miejsce przyznać Jakubowi Gomułce
  • III miejsce przyznać Monice Lebich
  • wyróżnić Natalię Cwajnę i Joannę Zych

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora:

• I miejsce przyznać Natalii Cholewie
  • II miejsce przyznać ex aequo Milenie Pilipczuk i Klaudii Sobów

w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”:

• wyróżnić Katarzynę Bronisz.

Ponadto, Jury postanowiło zakwalifikować do turniejów finałowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:

• w Turnieju Recytatorskim: Jana FiołkęRadosława Janika i Konrada Korytkowskiego;
  • w Turnieju Poezji Śpiewanej: Szymona Butora, natomiast Jakuba Gomułkę i Monikę Lebich zgłosić do dodatkowej kwalifikacji na podstawie nagrań;
  • w Turnieju Teatrów Jednego Aktora: Natalię Cholewę, natomiast Klaudię Sobów zgłosić do dodatkowej kwalifikacji na podstawie nagrania.

Wszystkim uczestnikom eliminacji serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy, a zakwalifikowanym finalistom życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.