Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nowe Horyzonty Tournée

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza na niezwykłe wydarzenie: NOWE HORYZONTY TOURNÉE. Od 16 do 22 marca najważniejsze filmy 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NOWE HORYZONTY będą mogli obejrzeć widzowie Kina STUDIO.

W programie tegorocznej edycji TOURNÉE znalazło się 8 obrazów, które według festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością.

Wśród prezentowanych tytułów znalazły się: nagrodzone Grand Prix w Cannes "Pewnego razu w Anatolii" Nuri Bilge Ceylana, zwycięzca konkursu Nowe Filmy Polskie podczas Nowych Horyzontów "Z daleka widok jest piękny" w reżyserii wybitnego malarza Wilhelma Sasnala i jego żony Anki Sasnal, nagrodzona w Cannes i Wrocławiu osobista spowiedź filmowa Kim Ki-duka "Arirang", "Nagroda" Pauli Markovitch z docenionymi na festiwalu w Berlinie zdjęciami Wojciecha Staronia, ostatni film węgierskiego mistrza Béli Tarra "Koń turyński" nagrodzony na Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem, eksperymentalny "Grabarz" oraz najnowsze, głośne filmy Urszuli Antoniak ("Code Blue") i Bruno Dumonta ("Poza szatanem").

Wszystkie 8 filmów będzie można obejrzeć na ekranie Kina STUDIO w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1.

Bilety na projekcje w ramach Nowych Horyzontów kosztują 10 zł. Dostępne są również karnety na całość przeglądu w cenie 60 zł - do nabycia w kasie MDK.

Serdecznie zapraszamy!