Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają dyrektorów i nauczycieli opolskich szkół na promocyjne, przedpremierowe pokazy filmu "Jak to jest".

Odbędą się one 21 i 24 września (piątek i poniedziałek)
o godzinie 16:00 w Kinie Studio, ul. Strzelców Bytomskich 1.

W ten sposób zostanie zainaugurowany projekt edukacyjny Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego dwunasta edycja rusza właśnie w całej Polsce.

Na projekt składają się comiesięczne projekcje ciekawych
i niezwykle wartościowych filmów, poprzedzone fachową, multimedialną prelekcją, poświęconą zarówno podstawom wiedzy o filmie, jak i ważnym zjawiskom społecznym i kulturowym.

W tym roku dla uczniów opolskich szkół przygotowano 81 filmów (9 cykli tematycznych x 9 tytułów).
Do każdego z nich powstały obszerne materiały dydaktyczne, które będą rozdawane po każdym seansie nauczycielom biorącym udział w projekcie.

Foldery z programem projektu są właśnie kolportowane w szkołach. Można je również otrzymać
w sekretariacie MDK lub przeczytać na stronie internetowej www.nhef.pl.

Poprzednia edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej była realizowana w 25 miastach w Polsce. Wzięło w niej udział blisko 45 tysięcy uczniów i 2,5 tysiąca nauczycieli. W jej ramach odbyło się ponad 1,5 tysiąca seansów, na których pokazano prawie 200 filmów i które zgromadziły widownię na poziomie blisko 250 tysięcy widzów. Projekt NHEF został też uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy projekt edukacyjny.

Zwiastun filmu "Jak to jest"