Nabór do nowego projektu

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu serdecznie zaprasza młodzież w wieku 12-19 lat z Opola i powiatu opolskiego do udziału w interdyscyplinarnym projekcie pn. „Brzydkie Kaczątko”. [...].

Projekt ten, realizowany w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, dotyczyć będzie przede wszystkim problematyki anoreksji i bulimii.

Uczestnicy projektu będą pracować w pięciu grupach warsztatowych:

MŁODZI AKTORZY - grupa aktorsko-teatralna pracować będzie na potrzeby przygotowywanych zadań aktorskich i etiud teatralnych, scenami dramowo-teatralnymi pt. „Teatr Mody ANOREKTIS”.

MUZYKA ART - grupa wokalno-instrumentalna pracować będzie nad technikami wokalnymi, emisją głosu, impostacją i dykcją (w połączeniu z grupą teatralną), nad pozascenicznymi możliwościami głosu ludzkiego (głos i ciało jako narzędzie dźwięku i forma ekspresji emocjonalnej), praca nad dźwiękiem z przedmiotami jako forma ekspresji i ilustracji wypowiedzi.

INSPIRACJE PLASTYCZNE - grupa plastyczna pracować będzie nad rekwizytami, oprawą plastyczną pokazów i scenografią (z wykorzystaniem różnych technik), a także opracuje wystawę poświęconą głównej problematyce projektu.

FILM & FOTO - grupa filmowo-fotograficzna, która zajmie się realizacją krótkich filmów na smartfonach, montażem, opracowywaniem materiału filmowego oraz dokumentacją fotograficzną pracy warsztatowej wszystkich grup.

FABRYKA TAŃCA - grupa taneczno-ruchowa pracować będzie w dwóch sekcjach (odrębnych stylistycznie, z wykorzystaniem technik tańca współczesnego) nad miniukładami/scenami oraz emocjonalnością i ekspresją ruchu scenicznego.

Dodatkowych informacji udziela i zapisy prowadzi koordynator projektu, Krzysztof Żyliński, tel. 510 048 362.

Kalendarz projektu