Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Jubileuszowy Finał tuż-tuż...

8 stycznia - już po raz dwudziesty - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Rozgrzewką przed opolskim Finałem będzie sobotni koncert unplugged w Pubie "Ostrówek". Zagrają zespoły Lamps, Sheep, Blindmind oraz Shadok & Meggayogga. Początek imprezy o godzinie 20:00.

W niedzielny poranek na ulicach Opola pojawi się ponad dwustu wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Każdy z nich będzie zaopatrzony w zaplombowaną puszkę i specjalny identyfikator.

Natomiast o godzinie 14:00 rozpocznie się koncert na Rynku. Wystąpią finaliści XV Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Chór Akademicki Politechniki Opolskiej oraz zespoły Bongostan, 740 Milionów Oddechów i Gang Olsena. W programie ponadto: wesołe miasteczko dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy żonglerki piłką koszykową i wiele innych atrakcji.

Punktualnie o 20:00 rozbłyśnie tradycyjne Światełko do nieba, a tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Formacja Nieżywych Schabuff.

 

Plakat opolskiego Finału